Xhaka e Mustafi me Arsenalin vetëm barazim - Bota Sot
Xhaka e Mustafi me Arsenalin vetëm barazim

Futboll

Xhaka e Mustafi me Arsenalin vetëm barazim

Nga: K. G. Më: 1 dhjetor 2019 Në ora: 16:53
Xhaka e Mustafi me Arsenalin vetëm barazim

Skuadra e Arsenalit, me trajnerin e përkohshëm Fredrik Ljungberg, nuk arritën me shumë se një barazim (2:2) në udhëtim kundër Norwich-it, në takimin e javës së 14-të të Premier League në futboll. 

Pukki (21') e Cantwell (45+2') shënuan për Norwich-in dhe Aubameyang (29'-nga penalltia e 57') realizoi për Arsenalin.

Mbrojtësi Shkodran Mustafi dhe mesfushori ofensivë Granit Xhaka u paraqitën standardë por jo edhe të dalin me pikë të plota nga Norwich.

Arsenali është në vend të tetë me 19 pikë dhe Norwich i 19-ti me 11 sosh. 
 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat