Van Dijk tallet keq me Ronaldon – pasi ky i fundit nuk shkoi në ceremoninë e Topit të Artë

Futboll

Van Dijk tallet keq me Ronaldon – pasi ky i fundit nuk shkoi në ceremoninë e Topit të Artë

Më: 2 dhjetor 2019 Në ora: 20:33
Virgil Van Dijk

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk është tallur keq me Ronaldon.

Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo nuk ka shkuar fare në ceremoninë e Topit të Artë në Paris, pasi e ka mësuar se nuk e ka fituar çmimin e Topit të Artë.

Van Dijk dhe Messi janë të preferuarit për ta fituar çmimin e madh që jepet nga ‘France Football’.

Në një intervistë për RTL7, Van Dijk ironizoi me mungesën e Ronaldos në këtë ceremoni, duke thënë:

Gazetari: “A mendoni që mungesa e Ronaldos do të thotë një rival më pak?”

Van Dijk: “Pse a është Ronaldo njëri nga rivalët a?”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat