Manchester City bëni hapin e parë drejt transferimit të Dembeles - Bota Sot
Manchester City bëni hapin e parë drejt transferimit të Dembeles

Futboll

Manchester City bëni hapin e parë drejt transferimit të Dembeles

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 15:13
Ousmane Dembele

Skuadra e Manchester Cityt është në kërkim të një sulmuesi tjetër të ri.

Siç raportojnë mediat spanjolle tashmë zyrtarët e klubit anglez janë takuar me përfaqësuesit e sulmuesit të Barcelonës, Ousmane Dembele.

Talenti francez ka qenë i lidhur me një largim të mundshëm nga Camp Nou, tash e një kohë të gjatë, ku për shërbimet e tij janë interesuar klube të mëdha evropiane si PSG dhe Chelsea.

Madje gjatë ditës së sotme u raportua se Dembele është njëri nga lojtarët që Barcelona ka ofruar për talentin tjetër francez të PSG-së, Kylian Mbappe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat