Edhe një shqiptar kandidat për futbollistin më të mirë të vitit - Bota Sot
Edhe një shqiptar kandidat për futbollistin më të mirë të vitit

Futboll

Edhe një shqiptar kandidat për futbollistin më të mirë të vitit

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 16:58
Edhe një shqiptar kandidat për futbollistin më të mirë të vitit

Federata e futbollit të Maqedonisë së Veriut ka nominuar futbollistët më të mirë për vitin 2019. Nga sot është hapur mundësia për të votuar, kurse fituesit do të zbulohen në ceremoninë festive të FFM-së në fund të vitit. Dominojnë përfaqësues nga Vardari dhe Shkëndija.

Trajner më i mirë i vitit:
Qatip Osmani (Shkëndija)
Jugosllav Trencovski (A.Pandev) Aleksandar Vasoski (Vardar)

Futbollist më i mirë i vitit:
Vladica Brdarovski (Vardar)
Lupco Doriev (A.Pandev)
Visar Musliu (Shkëndija)

Futbolliste më e mirë e vitit:
Afrodita Salihi (Dragon 2014)
Lence Andreevska (Dragon 2014)
Viktorija Pancurova (Tiverija)

Futbollist më i mirë në futsall:
Taulant ismaili (Shkupi)
Ismet Ceka (Shkupi)
Josif Jovanov (Astibo)

Trajner më i mirë për të rinj në futboll:
Filip Despotovski (Vardar)
Mensur jakupi (Shkëndija)
Sasho Todorovski (Vardar)

Futbollist më i mirë për të rinj:
Xhemail Ibishi (Vardar)
Dimitar Todorovski (Rabotnicki)
Florent Ramadani (Shkëndija)

Fituesit do të bëhet të njohur pas numërimit të votave në faqen zyrtare të FFM-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat