Manchester City: 1,1 miliardë euro humbje për të fituar 0 trofe europian! - Bota Sot
Manchester City: 1,1 miliardë euro humbje për të fituar 0 trofe europian!

Futboll

Manchester City: 1,1 miliardë euro humbje për të fituar 0 trofe europian!

Më: 6 dhjetor 2019 Në ora: 09:25
Manchester City

Manchester City vazhdon të ndjekë ëndrrën Champions League.

 Por edhe një trofe europian, që do të ishte i dyti në histori pasi hera e parë dhe e fundit mbetet viti 1970 me UEFA CUP.

Deri tani, në 10 vitet e fundit, janë regjistruar - 1.1 miliardë euro humbje në merkato.

E gjitha për të fituar: 4 Premier League, 2 FA Cup, 4 League Cup, 3 Superkupa Anglie. 0 Trofe në Europë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat