Koscielny befason me deklaratën për ish-klubin e tij Arsenal - Bota Sot
Koscielny befason me deklaratën për ish-klubin e tij Arsenal

Futboll

Koscielny befason me deklaratën për ish-klubin e tij Arsenal

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 23:07
Laurent Koscielny

Laurent Koscielny ka folur për arsyet e tij që e bën të largohet nga Arsenali gjatë verës; një vendim që befasoi shumë klubin duke përfshirë tifozët që ai beson se nuk e prisnin që të largohej.

Ish-kapiteni i Gunners zbuloi se ai nuk ishte i lumtur në Arsenal dhe se mendonte se kishte nevojë të kthehej në shtëpi me familjen e tij për një sfidë tjetër.

Ndeshja e tij e fundit për klubin erdhi në finalen e Ligës së Evropës kundër Chelsea në fund të sezonit 2018.19, një lojë që Arsenali humbi 4-1.

“Unë mund të kuptojë që tifozët e Arsenalit nuk prisnin që unë të largohesha”, i tha ai Canal +.

“Askush nuk e priste atë. Ta them thjesht, nuk isha i lumtur sikur në ditën e parë që firmosa. Dhe me familjen time, ne duhet të ktheheshim në Francë dhe të kishim një sfidë të re”, zbuloi Koscielny.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat