Debat i 'nxehtë' mes Bylbyl Sokolit dhe Arianit Ahmetit, ja çfarë ndodhi - Bota Sot
Debat i 'nxehtë' mes Bylbyl Sokolit dhe Arianit Ahmetit, ja çfarë ndodhi

Futboll

Debat i 'nxehtë' mes Bylbyl Sokolit dhe Arianit Ahmetit, ja çfarë ndodhi

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 23:15
Arianit Ahmeti dhe Bylbyl Sokoli

Federata e Futbollit të Kosovës së fundmi është njëra ndër temat më të përfolura në Kosovë.

Protagonisti i gjithë kësaj është Arianit Ahmeti, i cili e ka publikuar kandidaturën e tij për kryetar të FFK-së.

Ahmeti, ish-zëvendës/sekretar në FFK, pretendon se kryetari aktual ka mandat dy-vjeçar, ndërsa ky i fundit pretendon për katër-vjeçar.

Në mes të tjerash, trajneri i mirënjohur Bylbyl Sokoli e ka pyetur Ahmetin:

"Ajo që s'më pëlqeu ishte numri i nënshkrimeve, për të cilat nuk janë bërë publike, duhet të jenë transparente".

Ndërkaq, Ahmeti i është përgjigjur:

"Zgjedhje do të ketë, dhe për këtë ju garantoj. Do të jetë kuvend i rregulltë dhe jo i jashtëzakonshëm".

"Në Kuvendin zgjedhor kam qenë spektaktorë dhe më kujtohet se dikujt i ka thënë Eroll Salihu se është votuar për mandat 4-vjeçarë", tregoi më tej Ahmeti.

"Çfarë ndodhë nëse biem në kundërshtim me rregullat e UEFA-s?", shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat