De Biasi në Serie A, merr drejtimin e këtij ekipi - Bota Sot
De Biasi në Serie A, merr drejtimin e këtij ekipi

Futboll

De Biasi në Serie A, merr drejtimin e këtij ekipi

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 23:49
De Biasi

SPAL thuhet se po shqyrtojnë shkarkimin e trajnerit Leonardo Semplici pas humbjes së tyre 1-0 ndaj Brescia, me Gianni De Biasi që konsiderohet një mundësi.

Ekipi italian tani janë në fund të tabelës pas humbjes së sotme, dhe eksperti i transferimit të Sky Sport Italia Gianluca Di Marzio raporton se klubi po mendon për një ndryshim menaxherial.

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi ishte kontaktuar dy vjet më parë në lidhje me zëvendësimin e Semplici, por këtij të fundit iu dha një rikthim.

Sidoqoftë Di Marzio tani shprehet se SPAL po mendon t’i afrohet De Biasi për ta marrë drejtimin e klubit.

De Biasi ka mbetur pa punë që kur u shkarkua nga Alaves në fund të vitit 2017, që zgjati më pak se dy muaj.

SPAL ka grumbulluar vetëm nëntë pikë këtë sezon, duke fituar vetëm dy ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat