E ardhmja, Edi Reja shuan çdo dyshim: Nuk kemi nevojë për letra dhe shkrime, me Dukën… - Bota Sot
E ardhmja, Edi Reja shuan çdo dyshim: Nuk kemi nevojë për letra dhe shkrime, me Dukën…

Futboll

E ardhmja, Edi Reja shuan çdo dyshim: Nuk kemi nevojë për letra dhe shkrime, me Dukën…

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 15:10
Edi Reja

Edi Reja, do vazhdojë të qëndrojë në stolin e Kombëtares shqiptare të Futbollit. Prej ditësh emri i tij qarkullonte në mediat italiane, për të marrë drejtimin e Napolit, por ai i hodhi poshtë zërat se mund të lërë kombëtaren.

Reja organizoj një takim në Tiranë, me të gjithë trajnerët e ekipeve zinxhir kuqezi dhe në një prononcim për mediat, foli mbi të ardhmen e tij.

“Në Napoli unë kthehem gjithmonë. Sepse më presin shumë gjëra të bukura, kam shumë miq, madje kam raporte të mira me Presidentin, qyteti më pëlqen shumë. Është e vërtetë që takimi i sotëm, ka të bëjë me rinovimin, por ne nuk kemi nevojë për letra dhe shkrime. Kemi folur praktikisht, sepse akordin është gjetur prej kohësh. Sot, jam së bashku me kolegët e mi të kombëtareve të moshave për të folur me Presidentin Duka dhe për të dëgjuar nëse ai është është i kënaqur nga ne apo jo. Kam darkuar me të dhe besoj se ai do bëjë gjërat e mira dhe konkrete”, shprehet Reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat