Baseli vendos për të ardhmen e Edon Zhegrovës - Bota Sot
Baseli vendos për të ardhmen e Edon Zhegrovës

Futboll

Baseli vendos për të ardhmen e Edon Zhegrovës

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 18:21
Edon Zhegrova

Mesfushori Edon Zhegrova vazhdon të jetë pronë e skuadrës belge Genk. Në janar të këtij viti, ai ishte transferuar në formë huazimi te Baseli.

Marrëveshja skadon në fund të këtij edicioni, megjithatë Baseli ka mundësi që ta blejë kartonin e Zhegrovës, nëse është i interesuar.

Burime të medias, bëjnë të ditur që Baseli ka vendosur që në verë ta ‘blindoj’ 20 vjeçarin.

Reprezentuesi ka treguar formë të lartë në këtë edicion, duke u bërë një prej lojtarëve kryesor të skuadrës.

Në 9 ndeshje kampionale ka shënuar 2 gola dhe 2 asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat