Skuadra e Real Madrid ndaj Club Brugge, pushojnë dy lojtarët kryesorë - Bota Sot
Skuadra e Real Madrid ndaj Club Brugge, pushojnë dy lojtarët kryesorë

Futboll

Skuadra e Real Madrid ndaj Club Brugge, pushojnë dy lojtarët kryesorë

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 23:06
Pamje nga ndeshja

Ndeshja e fundit e Real Madridit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Club Brugge nuk do të ketë ndikim në pozicionin e tyre në grup, pasi tashmë i është garantuar vendi i dytë.

Kështu që Zinedine Zidane ka vendosur të pushojë plotësisht Sergio Ramos dhe Toni Kroos.

Ata nuk janë në listën e skuadrave, por Gareth Bale dhe Nacho janë përfshirë pasi u rikuperuan nga dëmtimet e tyre përkatëse.

Lista e plotë e skuadrës së Los Blancos për udhëtimin në Belgjikë është si vijon: Thibaut Courtois, Alphonse Areola, Diego Altube, Dani Carvajal, Eder Militao, Raphael Varane, Nacho, Alvaro Odriozola, Ferland Mendy, Luka Modric, Casemiro, Fede Valverde, Isco, etj. Karim Benzema, Bale, Gareth Bale Luka Jovic, Brahim, Vinicius dhe Rodrygo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat