Serbi që zhgënjeu klubin e madh - Bota Sot
Serbi që zhgënjeu klubin e madh

Futboll

Serbi që zhgënjeu klubin e madh

Më: 12 dhjetor 2019 Në ora: 15:32
Serbi që zhgënjeu klubin e madh

Real Madridi e ka kaluar plotësisht periudhën e vështirë të fillimsezonit dhe po bind me lojë e me gola.

I vetmi zhgënjim te “Los Blancos” mund të quhet Luka Joviq, sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro në verë dhe që në Madrid shihet si dështim total.

Në 291 minuta të luajtura ka shënuar vetëm një gol dhe drejtuesit e shikojnë zgjidhjen në largimin e parakohshëm të tij.

Ofertat për Joviqin nuk mungojnë dhe mundësia më e mirë do të jetë ajo e huazimit ose dhe e shitjes, por me të drejtë riblerjeje, pasi te Real Madridi i druhen një shpërthimi të sulmuesit në të ardhmen.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat