Man Utd mund të humb garën për Mandzukic - Bota Sot
Man Utd mund të humb garën për Mandzukic

Futboll

Man Utd mund të humb garën për Mandzukic

Më: 15 dhjetor 2019 Në ora: 13:30
Mandzukic

Manchester United mund të humb garën për shërbimet e yllit kroat, Mario Mandzukic.

United janë në kërkim të një lojtari me tipare ofensive, dhe një nga emrat në listë është edhe ai i Mario Mandzukic.

Mandzukic zgjoi interesimin e ‘Djajve të kuq’ edhe gjatë merkatos së verës, por një marrëveshje nuk u arrit.

United mund të dështojë edhe në janar, pasi sipas raportimeve të ‘Express’, është edhe skuadra e Dalian Yifang që interesohet për lojtarin.

Duket se skuadra nga Superliga e Kinës do të bëjë një ofertë më atraktive për lojtarin 33 vjeçar, i cili mund të fitojë shumë para në Kinë.

Anash Mandzukic, Manchester United kanë treguar interesim edhe për Erling Haaland.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat