Presidenti i Real Madridit: S’e di kush është Pogba

Futboll

Presidenti i Real Madridit: S’e di kush është Pogba

Më: 14 janar 2020 Në ora: 14:09
Pogba

Pasi Real Madridi e fitoi trofeun e Superkupës së Spanjës, presidenti Florentino Perez u pyet për mundësinë e transferimit të Paul Pogbas këtë muaj ose gjatë verës. Perez u përgjigj duke u tallur se nuk e njeh futbollistin francez.

Real Madridi kishte tentuar ta sigurojë transferimin e mesfushorit francez të Manchester Unitedit, Paul Pogbas, gjatë afatit kalimtar të verës së kaluar. Mirëpo, Los Blancos dështuan në fund në këtë tentim.

Trajneri Zinedine Zidane e ka shprehur shpeshherë dashurinë e tij për mesfushorin e talentuar francez dhe mediumet spanjolle raportojnë se Los Blancos do të tentojnë ta blejnë Pogban sërish këtë verë.

Kur u pyet për këtë mundësi, pasi Real Madridi triumfoi në penallti në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Atletico Madridit, Florentino Perez u tall duke thënë se nuk e njeh francezin.

“Nuk e di kush është Pogba”, tha Perezi, përderisa po largohej nga një intervistë për Riyadiya TV.

Pogba ka qenë i lënduar për shumicën e këtij sezoni dhe i ka bërë vetëm tetë paraqitje gjithsej. Ndërkohë, spekulimet sugjerojnë se ai synon që sezonin tjetër ta dëshmojë veten në një klub tjetër, larg Old Traffordit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat