United finalizon blerjen e parë, 60 milionë euro të shpenzuara! - Bota Sot
United finalizon blerjen e parë, 60 milionë euro të shpenzuara!

Futboll

United finalizon blerjen e parë, 60 milionë euro të shpenzuara!

Më: 17 janar 2020 Në ora: 17:21
Man United

Manchester United duket se ka mbyllur gjithçka sa i përket blerjes së parë për këtë merkato.

Bëhet fjalë për Bruno Fernandes, i cili do të kalojë në “Old Trafford” për plot 60 milionë euro.

Portugezi do të jetë i pranishëm edhe në “Anfield” në sfidën që ekipi i tij i ri do të luajë ndaj Liverpool këtë fundjavë.

Fernandes do të firmosë një kontratë deri në verën e vitit 2025 dhe do të përfitojë 6 milionë euro në sezon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat