Avdijajt i ndodhi kjo e papritur - Bota Sot
Avdijajt i ndodhi kjo e papritur

Futboll

Avdijajt i ndodhi kjo e papritur

Më: 17 janar 2020 Në ora: 17:45
Avdijajt i ndodhi kjo e papritur

Donis Avdijaj ishte një nga të rinjtë te i cili një klub si Schalke 04 deri tre vite më parë varte shpresat për të ardhmen. Madje në kontratën e tij parashikohej se klauzola e largimit të asokohe adoleshentit ishte 50 milionë euro.

Megjithatë, sulmuesi nuk i përmbushi kurrë pritshmëritë dhe klubi gjerman e la të lirë të largohej në vitin 2018, edhe për faktin se cilësitë në fushë mbeteshin nën hijen e sjelljeve jashtë saj.

Holandezët e Vilhelm II i hapën dyert shqiptarit, por aventura zgjati vetëm një sezon dhe Trabzonspor u bë stacioni i radhës gjatë kësaj vere. Ditën e sotme “BeinSportTr” raporton se turqit kanë vendosur të ndërpresin kontratën me Avdijajn pas paraqitjeve të dobëta të sulmuesit.

Kështu, vetëm pak ditë nga fundi i afatit kalimtar, ai mbetet lojtar i lirë dhe i duhet të lëvizë shpejt për një destinacion, ku të ketë minuta dhe të kthehet në gjendjen e duhur fizike. Avdijaj më parë ka përfaqësuar moshat e Gjermanisë dhe më pas ka zgjedhur të luajë me Kosovën, me të cilën ka zhvilluar gjashtë ndeshje dhe ka shënuar dy gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat