Lajm i keq për Liverpoolin - Bota Sot
Lajm i keq për Liverpoolin

Futboll

Lajm i keq për Liverpoolin

Më: 17 janar 2020 Në ora: 18:27
Klopp

Jurgen Klopp ka komentuar vendimin për ta rikthyer Kupën Afrikane në janar, si një katastrofë për ekipin e tij (Liverpool).

Turneu i cili do të mbahet në Kamerun gjatë vitit të ardhshëm, fillimisht ishte caktuar të zhvillohej gjatë verës, por për shkak të shqetësimeve mbi temperaturat e larta është rikthyer në formatin tradicional të tij, prej 9 janar – deri me 6 shkurt.

Kjo nënkupton se Liverpooli do të mbetët pa Mohammed Salah (Egjipt), Sadio Mane (Senegal), dhe Naby Keita (Guiena), për gjashtë javë që përfshinë edhe fazën përgatitore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat