Vazhdojnë protestat kundër VAR-it: Edhe tifozët e Man City me pankarta drejtuar FA - Bota Sot
Vazhdojnë protestat kundër VAR-it: Edhe tifozët e Man City me pankarta drejtuar FA

Futboll

Vazhdojnë protestat kundër VAR-it: Edhe tifozët e Man City me pankarta drejtuar FA

Më: 18 janar 2020 Në ora: 16:34
Edhe tifozët e Man City me pankarta drejtuar FA

Teknologjia VAR duket se po i irriton shumë tifozët e futbollit në Angli.

VAR ka ditur të jetë vendimtar këtë sezon, por shpeshherë ka pasur edhe vendime kontroverse, kur në çështje milimetrash ka vendosur për anulime të golave.

Tifozët në Premierligë besojnë se VAR-i po i humb futbollit pasionin dhe po vret lojën.

Gjatë xhiros së kaluar, tifozët e Crystal Palace ishin ata që ngritën pankarta kundër VAR, kurse sot, pikërisht në ndeshjen kundër Crystal, janë tifozët e Man City ata që kanë përcjellë një mesazh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat