PSG i jep lajmin e keq Atleticos - Bota Sot
PSG i jep lajmin e keq Atleticos

Futboll

PSG i jep lajmin e keq Atleticos

Më: 19 janar 2020 Në ora: 18:22
Edinson Cavani

Atletico Madrid ka bërë një ofertë prej 10 milionë eurosh për të nënshkruar me Edinson Cavani këtë muaj, por Paris Saint-Germain e ka refuzuar.

Sulmuesi do të jetë i lirë në qershor kur skadon kontrata e tij me kampionët francezë, por Diego Simeone beson se shton fuqi të rëndësishme për ekipin e tij.

Edhe pse Atletico ka rekordin e tretë më të mirë mbrojtës në La Liga, ata kanë ndër rekordet më të dobëta të shënimin të golave, duke shënuar vetëm 22 gola në 20 ndeshje.

Rojiblancos, aktualisht të tretët në La Liga dhe tetë pikë prapa liderëve Barcelona, janë të etur për të investuar në një sulmues me përvojë në afatin kalimtar të janarit.

Dhe ata e shohin 32-vjeçarin, i cili është treguar klinik në Itali dhe Francë, si zgjidhja e problemit të tyre.

PSG, megjithatë, është i vendosur të mbajë në skenë ish-yllin e Napolit dhe Palermos, pasi drejtori sportiv Leonardo vazhdon të bllokojë progresin e Atletico për të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat