Sot pritet të zyrtarizohet transferimi i ri i Realit - Bota Sot
Sot pritet të zyrtarizohet transferimi i ri i Realit

Futboll

Sot pritet të zyrtarizohet transferimi i ri i Realit

Më: 20 janar 2020 Në ora: 11:29
Reinier

Real Madrid do të zbulojë yllin brazilian Reinier si nënshkrimin e tyre të ri të hënën [sot], sipas raportimeve në Spanjë.

Mesfushori i Flamengo ka qenë prej kohësh i lidhur me një kalim në Bernabeu me zyrtarët e klubit që raportohet se shprehën interesin e tyre gjatë Kupës Botërore për Klube, ku ai ishte pjesë e skuadrës që luajti kundër Liverpoolit në finale.

Reinier thuhet se i është nënshtruar testeve mjekësore me Los Blancos gjatë një jave më parë dhe nënshkroi kontratën e tij javën e kaluar përpara se të fluturonte në Madrid.

Dhe lojtari më në fund do të zbulohet si një nënshkrim i ri për skuadrën e Zinedine Zidane të hënën, pasi festoi ditëlindjen e tij të 18-të në fundjavë, sipas AS.

Transferimi është mbajtur kryesisht i fshehtë sepse Reali dhe Flamengo përpiqen të qëndrojnë në librat e mirë të FIFA-s lidhur me nënshkrimin e lojtarëve nën moshë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat