Ja kur pritet të prezantohet Eriksen te Interi - Bota Sot
Ja kur pritet të prezantohet Eriksen te Interi

Futboll

Ja kur pritet të prezantohet Eriksen te Interi

Më: 20 janar 2020 Në ora: 13:30
Christian Eriksen

Të përditshmet italiane konfirmojnë se Inter do të zhvillojë bisedime me Tottenham Hotspur gjatë 48 orëve të ardhshme për Christian Eriksen, duke shpresuar të bëjë një marrëveshje për 18 milionë dhe lojtari të zyrtarizohet të enjten.

Spurs kanë qenë këmbëngulës deri më tani se kërkojnë hiq më pak se 20 milionë euro, edhe pse kontrata e tij skadon në qershor dhe ai do të ishte në dispozicion si lojtar i lirë.

Sipas FCInterNews, Calciomercato.it dhe të tjerët, ndërmjetësi Frank Trimboli dhe agjenti Martin Schoots do të takohen me Tottenham gjatë 48 orëve të ardhshme për të përpunuar detajet përfundimtare.

Oferta në tryezë është 15 milionë euro plus 3 milion euro të tjera në lidhje me performancën, por bonuse të ndryshme mund të bien dakord për të rritur atë shumë.

Shpresohet se mesfushori danez mund të jetë në Itali testet mjekësore të enjten në mbrëmje.

Paris Saint-Germain janë gjithashtu të interesuar, por Interi po punon shumë për të arritur marrëveshjen e Eriksen për një kontratë me vlerë 10 milionë euro në sezon.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat