Manchester City e fali dikur, vjen huazimi i 7-të në karrierë: Bundesliga 2! - Bota Sot
Manchester City e fali dikur, vjen huazimi i 7-të në karrierë: Bundesliga 2!

Futboll

Manchester City e fali dikur, vjen huazimi i 7-të në karrierë: Bundesliga 2!

Më: 20 janar 2020 Në ora: 16:26
John Guidetti

Duhet të ishte një "diamant" i Manchester City, por e gjen vetën në huazimin e shtatë në karrierë, pasi siç duket askush nuk i beson... Veç Alaves, që pagoi 4 mln euro te Celta Vigo, e cila e mori falas nga Manchester City. Pikërisht klubi anglez besonte te sulmuesi, edhe pse gjatë kohës në Britani e huazoi disa herë për të provuar t'i jepte mundësi të rritej!

E kot, sepse John Guidetti, sulmuesi i Suedisë (vetëm 3 ndeshje me kombëtaren) nuk shpërtheu kurrë. Tani, aventura e re, për gjashtë muaj, në Gjermani. Bundesliga 2 dhe firma me Hannover, pasi është në pronësi të Alaves. Guidetti është 27 vjeç, por duket sikur ka 20 vjet në futboll!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat