Zyrtare: Donis Avdijaj kalon në Hearts - Bota Sot
Zyrtare: Donis Avdijaj kalon në Hearts

Futboll

Zyrtare: Donis Avdijaj kalon në Hearts

Më: 20 janar 2020 Në ora: 19:33
Donis Avdiaj

Donis Avdijaj e ka kompletuar zyrtarisht kalimin te Hearts.

Skuadra skoceze ka njoftuar se e ka transferuar lojtarin shqiptar në një kontratë gjashtëvjeçare.

Ish-reprezentuesi i Kosovës ishte te Trabzanspori, por që nuk arriti ta gjente vetën dhe tani ka kaluar te Hearts.

Te skuadra turke, Avdijaj bëri 18 paraqitje, derisa kontrata e tij skadoi në këtë muaj.

Kështu, lojtari shqiptar kompletoi kalimin në Tyncastle Park në një kontratë gjashtë mujore me mundësi vazhdimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat