Wolverhampton 1:2 Liverpool, notat e lojtarëve

Futboll

Wolverhampton 1:2 Liverpool, notat e lojtarëve

Më: 23 janar 2020 Në ora: 23:12
Wolverhampton 1:2 Liverpool

Liverpool ka vazhduar pa telashe në rrugën drejt titullit të parë në Premierligë.

‘Reds’ kanë mposhtur skuadrën e Wolverhampton, me rezultatin 1:2, për tri pikë të reja nga xhiroja e 24-të.

Golat për Liverpool në këtë takim u shënuan nga Jordan Henderson dhe nga fantastiku brazilian, Roberto Firmino.

Për Wolves, ishte sulmuesi i cili po kalon një formë të lartë, Raul Jimenez, ai i cili gjeti golin, por që nuk mjaftoi për nikoqirët.

Më poshtë ua përcjellim vlerësimet e ‘WhoScored’ për lojtarët që u aktivizuan në këtë ndeshje.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat