Maqedoni në Stamboll për ta ndjek Vedat Muriqin, kjo është arsyeja - Bota Sot
Maqedoni në Stamboll për ta ndjek Vedat Muriqin, kjo është arsyeja

Futboll

Maqedoni në Stamboll për ta ndjek Vedat Muriqin, kjo është arsyeja

Më: 24 janar 2020 Në ora: 16:32
Muriqi

Seleksionuesi i reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut në futboll, Igor Angellovski është duke qëndruar në Antalia të Turqisë, ku po i ndjek skuadrat e kampinatit të Maqdeonisë së Veriut të cilat po përgatiten në Turqi.

Ai të shtunën do të udhëtojë në Stamboll për të ndjekur derbin Fenerbahce-Basakshehir, më saktësishtë futbollistin Vedat Muriqi.

Të dielën do të kthehet në Antalia ku do të ndjekë ndeshjet miqësore të Shkëndijës dhe A.Pandev.

E gjitha është për të pa para sfidës me Kosovës, që luhet me 26 mars në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve. /Reshat Ibrahimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat