Paqueta drejt PSG-së - Bota Sot
Paqueta drejt PSG-së

Futboll

Paqueta drejt PSG-së

Më: 24 janar 2020 Në ora: 17:21
Lucas Paqueta

Mesfushori brazilian pritet të largohet nga Milani gjatë këtij muaji dhe të transferohet në Paris Saint-Germain

Lucas Paqueta dëshiron të largohet nga Milani.

Mesfushori brazilian ka kërkuar të mos ftohet fare me ekipin për ndeshjen e së premtes ndaj Brescias.

Me këtë rast, mediat italiane janë të bindura se përfaqësuesi brazilian do të largohet nga Italia në ditët e fundit të janarit.

Futbollisti dëshiron t’i bashkohet bashkëkombësit të tij, drejtorit sportiv të Paris Saint-Germainit, Leonardo.

“Rossoneri” nuk e shohin të mjaftueshme ofertën prej 20 milionë eurosh nga francezët dhe kërkojnë 10 milionë më shumë.

Opsioni më i mirë për të gjitha palët duket të jetë një shkëmbim të Paquetas me një lojtar të klubit francez, përfshirë këtu Paredes, Herrera apo Draxler.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat