Politano pajtohet për kalimin te Napoli - Bota Sot
Politano pajtohet për kalimin te Napoli

Futboll

Politano pajtohet për kalimin te Napoli

Më: 24 janar 2020 Në ora: 19:12
Matteo Politano

Matteo Politano me shumë gjasë do të jetë lojtar i Napolit.

Ylli i Inter, Politano, nuk ka arritur të bind trajnerin Antonio Conte me paraqitjet e tij, dhe tashmë është afër të ndërrojë skuadër.

Anësori i Inter pritet t’i bashkohet skuadrës së Napolit, për të vazhduar pjesën e mbetur të sezonit.

‘Sky Sport Italia’ bën të ditur se Politano është pajtuar më në fund për kalimin te Napoli.

Napoli do të paguaj rreth 25 milionë euro për të kompletuar transferimin e Politano.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat