Trajneri i klubit anglez: Do të përdorim magji për të qëndruar në Premierligë - Bota Sot
Trajneri i klubit anglez: Do të përdorim magji për të qëndruar në Premierligë

Futboll

Trajneri i klubit anglez: Do të përdorim magji për të qëndruar në Premierligë

Më: 25 janar 2020 Në ora: 12:08
33-vjeçari James Phelps

Trajneri i Bournemouthit, Eddie Howe, bëri shaka duke thënë se skuadrës së tij mund t’i nevojitet magjia e Harry Potterit për të mbijetuar në Premierligë, pasi aktori i filmit të famshëm, James Phelps, e vizitoi stadiumi Vitality të enjten.

33-vjeçari James Phelps ishte i njohur për rolin që e kishte luajtur bashkë me binjakun e tij si Fred dhe George Weasley në serinë e filmave të Harry Potter. Të enjten, ai e vizitoi kampin stërvitor të Bournemouthit dhe bëri fotografi me lojtarët Nathan Ake dhe Ryan Fraser.

Por, Howe, i cili e drejtoi Bournemouthin në fitoren e parë në shtatë ndeshje të martën kundër Brightonit, e pranoi se nuk kishte qenë i njoftuar për vizitën e aktorit të famshëm.

“Nuk dija shumë për atë vizitë, të them të drejtën. Nuk është se ne po kërkonim pak magji për të na ndihmuar dhe për ta bërë dallimin te skuadra jonë”, ka thënë Howe.

“Mendoj se është thjesht diçka që ndodhi ashtu, pak a shumë rastësisht. Por, nëse ka sado pak magji, atëherë natyrisht që do ta marrim atë”.

“Nuk e kam shikuar asnjë film të Harry Potterit, kështu që kërkoj falje. Nuk mund të ju them nëse ata janë të mirë apo jo”.

Bournemouthi aktualisht radhitet në pozitën e 18-të në tabelën e Premierligës, me 23 pikë të grumbulluara nga 24 ndeshjet e para. Për ta shmangur rënien në Championship, ata do të duhet të ngrihen të paktën për një pozitë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat