Prince Mohammad bin Salman shumë afër që ta blejë klubin e njohur nga Premier Liga - Bota Sot
Prince Mohammad bin Salman shumë afër që ta blejë klubin e njohur nga Premier Liga

Futboll

Prince Mohammad bin Salman shumë afër që ta blejë klubin e njohur nga Premier Liga

Më: 25 janar 2020 Në ora: 13:19
Prince Mohammad bin Salman

Newcaslte United shumë shpejt mund të përfundojë në duartë e Prince Mohammad bin Salman

Raportet e fundit nga Anglia bëjnë të ditur se Newcastle pritet të shitet për 340 milionë eruo, dhe blerësi i tij do të jetë Mohammad bin Salman nga Arabia Saudite.

Tifozët nuk po e dëshirojnë pronarin aktual, Mike Ashley dhe tani pritet të ndodhin ndryshime në klub.

Sipas ‘Wall Street Journal’ marrëveshja finale për shitjen e Newcastle do të bëhet në ditët në vijim.

Pronari aktual Mike Ashley ka qenë pronar i Newcastle që nga viti 2007, por së fundi tifozët nuk janë të kënaqur me të dhe po protestojnë për largimin e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat