Princi i Arabisë Saudite mund të bëhet pronari i ri i Newcastle United - Bota Sot
Princi i Arabisë Saudite mund të bëhet pronari i ri i Newcastle United

Futboll

Princi i Arabisë Saudite mund të bëhet pronari i ri i Newcastle United

Më: 25 janar 2020 Në ora: 15:42
Mohammad bin Salman

Princi i Arabisë Saudite, Mohammad bin Salman është i interesuar për të blerë klubin anglez Newcastle United.

Sipas medieve angleze, pronari Mike Ashley i ka vendosur çmimin prej 340 milionë euro, shifër kjo lehtë e përballueshme për princin.

Tifozët nuk po e dëshirojnë pronarin aktual, Mike Ashley dhe tani pritet të ndodhin ndryshime në klub.

Sipas ‘Wall Street Journal’ marrëveshja finale për shitjen e Newcastle do të bëhet në ditët në vijim.

Pronari aktual Mike Ashley ka qenë pronar i Newcastle që nga viti 2007, por në pesë vitet e fundit tifozët kërkojnë largimin e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat