Valencia 2-0 Barcelona, notat e lojtarëve - Bota Sot
Valencia 2-0 Barcelona, notat e lojtarëve

Futboll

Valencia 2-0 Barcelona, notat e lojtarëve

Më: 25 janar 2020 Në ora: 18:30
Pamje nga ndeshja

Barcelona është mposhtur me rezultat 2-0 nga Valencia në takimin derbi të vlefshëm për javën e 21-të në La Liga.

Derbi ndaj dy skuadrave rivale nisi me shumë tension, pasi pati edhe përleshje mes dy tifozërive para stadiumit Mestalla, ndërsa vendasit arritën fitoren në fund.

Golat në këtë fitore të Los Che u shënuan nga Jordi Alba (47’) autogol dhe Maxi Gomez (77’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte ylli Barcelonës, Lionel Messi, i cili u notua me 7.9.

Në anën tjetër, notë me e ulët në këtë takim ishte 6.0 dhe shkoi për lojtarët e Barcelonës: Gerard Pique, Ansu Fati dhe Arthur.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat