Bayern demolon Schalken në ‘Allianz Arena’ - Bota Sot
Bayern demolon Schalken në ‘Allianz Arena’

Futboll

Bayern demolon Schalken në ‘Allianz Arena’

Më: 25 janar 2020 Në ora: 20:39
Foto

Bayern Munich e ka shfrytëzuar mjaft mirë humbjen e RB Leipzig, duke demoluar Schalken 5:0 dhe duke ngushtuar diferencën në -1 pikë.

Bavarezët e nisën frikshëm takimin, duke shënuar përmes Rober Lewandowskit (6′).  Thomas Muller dyfishoi rezultatin në fund të pjesës së parë.

Vendasit shënuan edhe tre gola të tjerë në gjysmën e dytë, nëpërmjet Leon Goretzka (50′),  Thiago Alcantara (58′) dhe Sergi Gnabry (90′).

Skuadra e Flick tashmë ngjitet në pozitën e dytë me 39 pikë, një më pak se lideri Lepizig. Schalke vazhdon të mbetet në pozitën e pestë me 33 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat