FA Cup, Chelsea kalon në fazën tjetër - Bota Sot
FA Cup, Chelsea kalon në fazën tjetër

Futboll

FA Cup, Chelsea kalon në fazën tjetër

Më: 25 janar 2020 Në ora: 20:40
Foto

Chelsea është kualifikuar në rundin e pestë të FA Cup, pasi e mundi 2-1 skuadrën e Hull City.

Chelsea i Frank Lampard ndeshe pas ndeshje po tregon paraqitje pozitive dhe po i dërgon sinjale se janë skuadër për t’u mposhtur.

Blutë e Londrës tani kanë siguruar një vend në rundin e pestë të FA Cup, pasi e kanë mposhtur 2-1 në udhëtim Hull Cityn.

Sulmuesi që po ka pak minuta, Michy Batshuayi, ishte ai që i kaloi në epërsi ‘Blutë e Londrës’, duke realizuar për 0-1në minutë e gjashtë.

Për 2-0 shënoi Fikayo Tomori, derisa për vendasit golin e nderit e realizoi Kamil Grosicki (78’).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat