Interi po e pret me padurim – Eriksen nesër udhëton për në Itali - Bota Sot
Interi po e pret me padurim – Eriksen nesër udhëton për në Itali

Futboll

Interi po e pret me padurim – Eriksen nesër udhëton për në Itali

Më: 26 janar 2020 Në ora: 11:42
Christian Eriksen

Tekniku, Jose Mourinho nuk e ka përfshirë në listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kundër Southamptonit, mesfushorin danez, Christian Eriksen.

Danezi ka arritur marrëveshje me klubin e Interit, dhe brenda kësaj jave ai do t’i përfundoi formalitetet dhe testet mjekësore në klubin “Zikaltër”.

Kështu tekniku Moruinho, e kuptoi më të ardhur në Tottenham, se nuk do të mund të arrij ta bindë Erikseni që të qëndrojë në Angli.

Eriksen pritet të arrijë në Milano nesër përpara përfundimit të transferimit të tij prej 20 milion në San Siro. Ai pritet t’i përfundoi testet mjekësore dhe të firmos përfundimisht me klubin e tij të ri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat