Tifozët e Napolit nuk e “kapërdijnë” dot... - Bota Sot
Tifozët e Napolit nuk e “kapërdijnë” dot...

Futboll

Tifozët e Napolit nuk e “kapërdijnë” dot...

Më: 26 janar 2020 Në ora: 12:26
Tifozët e Napolit nuk e “kapërdijnë” dot...

Juventusi do të luajë në transfertë me Napolin ditën e sotme, në atë që pritet të krijojë një atmosferë me të vërtetë të nxehtë.

Pikërisht kjo atmosferë, jo vetëm për rivalitetin mes dy ekipeve, por edhe për kthimin e Sarrin në stadiumin ku e donin aq shumë.

Menjëherë pasi tenkiku italian kaloi te Juventusi në verë, tifozët e Napolit e quajtën atë si një tradhti të cilën duket se nuk e kanë kapërdirë ende. 

Në prag të ndeshjes me bardhezinjtë dhe kundër Sarrit, ku pikërisht për këtë të fundit tifozët e Napolit kanë shpalosur një banderolë urrejtje ndaj tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat