”Barcelona ka humbur besimin te lojtarët e rinj” - Bota Sot
”Barcelona ka humbur besimin te lojtarët e rinj”

Futboll

”Barcelona ka humbur besimin te lojtarët e rinj”

Më: 14 shkurt 2020 Në ora: 00:22
Marc Cucurella

Ndërsa Marc Cucurella përgatitet të përballet me klubin që e ka në pronëse Barcelona të shtunën me ekipin që aktualisht luan Getafe, lojtari i dalë nga La Masia foli për neglizhencën e klubit për lojtarët e rinj në kohët e fundit.

21-vjeçari është në huazim me Getafe të cilët aktualisht janë në vendin e tretë në tabelë, një pozitë pas katalanasve dhe po shpresojnë për rezultat pozitiv në Camp Nou.

“Tashmë kemi parë që më shumë se një ekip ka bërë që Barcelona të vuajë [në Camp Nou këtë sezon]”, tha ai gjatë konferencës së tij për shtyp.

“Unë mendoj se jemi duke bërë mirë, ne po punojmë për të gjetur ato pak mënyra për të krijuar vështirësi”.

“Ne duam të marrim një rezultat pozitiv”, tha ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat