Simeone i lumtur me ecurinë e dy ish-skuadrave të tij në Serie A - Bota Sot
Simeone i lumtur me ecurinë e dy ish-skuadrave të tij në Serie A

Futboll

Simeone i lumtur me ecurinë e dy ish-skuadrave të tij në Serie A

Më: 18 shkurt 2020 Në ora: 15:13
Diego Simeone

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone është shprehur i kënaqur me ecurinë që po kalojnë dy ish-skuadrat e tij, Lazio dhe Interi.

42-vjeçari u shërbeu si lojtar të dyja skuadrave, kësisoj po kënaqet derisa po i shikon ato të fitojnë.

Tekniku u shpreh se ende i ndjek të dy klubet dhe deklaroi se i dashuron ato.

‘’Interi dhe Lazio janë duke bërë mirë. Ato po luftojnë me Juventusin e cila e fitoi ligën për vite me radhë’’, u shpreh argjentinasi në konferencën për shtyp para ndeshjes me Liverpoolin. Nga Real Madridi dhe Barcelona, duke e fituar titullin kampion në vitin 2014. Momentalisht ‘Los Colchoneros’ gjenden në pozitën e katërt me 13 pikë më pak se Reali kryesues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat