FBK-ja kërkon mirëkuptim nga klubet e Prishtinës - Bota Sot
FBK-ja kërkon mirëkuptim nga klubet e Prishtinës

Futboll

FBK-ja kërkon mirëkuptim nga klubet e Prishtinës

Më: 18 shkurt 2020 Në ora: 16:55
FBK-ja kërkon mirëkuptim nga klubet e Prishtinës

FBK-ja kërkon mirëkuptim nga klubet e Prishtinës!

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ju njofton se, të mërkurën dhe të enjten në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë do të stërvitin vetëm Kombëtarja e Kosovës në basketboll dhe ajo e Islandës.

Kjo vjen për shkak të rregullave të FIBA-s, që nuk lejon klubet tjera të stërvitin për shkak të ndeshjes zyrtare ndërmjet Kosovës dhe Islandës, që zhvillohet të enjten nga ora 19:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

FBK-ja kërkon mirëkuptim nga klubet e Prishtinës që stërvitin në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, njofton FBK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat