Turp, portieri goditet me telefon - Bota Sot
Turp, portieri goditet me telefon

Futboll

Turp, portieri goditet me telefon

Më: 18 shkurt 2020 Në ora: 18:27
Turp, portieri goditet me telefon

Portieri i Universidad Catolica ka bërë një gjest të cilin nuk e kemi parë deri tani ne fushën e blertë, pasi zgjodhi t’i përgjigjej thirrjes që po vinte në telefonin me të cilin ai u godit nga huliganët.

E gjitha kjo ndodhi gjatë një ndeshjeje të çmendur ne kampionatin kilian midis Colo Colo dhe Universidad Catolica, ndeshje e cila u braktis pasi lojtarët u sulmuan me flakadanë dhe fishekzjarrë.

Një nga më të dëmtuarit ishte sulmuesi i Colo Colos, Nikolas Blandi, i pasi një lëndë shpërthyese iu hodh shumë afër, ndërkohë arbitri vendosi ta mbyllë ndeshjen 19 minuta përpara përfundimit të saj, kur Universidad Catoliaa po udhëhiqte 2:0, sepse lojtarët ishin në rrezik.

Turp, turp...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat