Mbappe zbulon momentin kur ka shkuar... - Bota Sot
Mbappe zbulon momentin kur ka shkuar...

Futboll

Mbappe zbulon momentin kur ka shkuar...

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 16:01
Mbappe zbulon momentin kur ka shkuar...

Kylian Mbappe ka treguar aventurën e tij të shkurtër kur ishte në prova te Real Madridi si fëmijë.

Mbappe ishte 14 vjeçar kur për disa ditë u provua te skuadra mbretërore. Ylli i PSG-së e ka kujtuar atë kohë duke treguar edhe përshtypjet e tij.

"Unë kurrë nuk do ta harroj atë moment. Ne mbërritëm nga aeroporti dhe Zidane na takoi i pari në parking. Atëbotë Zizu ishte drejtor sportiv i Realit. Isha i vogël për të përballuar emocionet që kisha në atë kohë. Mu duk vetja se po shkoja në hënë. Më pas u ktheva në Francë dhe vendosa të vazhdoj me Monakon" ka thënë Mbappe.

Ylli francez flitet se është top prioritet i Real Madridit në verë.

Duket se Mbappe ka kujtime të mira nga Madridi dhe mund të pranojë ofertën e cila pritet të jetë multi-milionëshe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat