Ankohet ylli i Barçës: Napoli u mbrojt me 11 lojtarë

Futboll

Ankohet ylli i Barçës: Napoli u mbrojt me 11 lojtarë

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 16:52
Pamje nga ndeshja

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka thënë se skuadra e tij e kishte të vështirë ta sulmonte Napolin, për shkak se skuadra e Gennaro Gattusos u mbrojt me 11 lojtarë në barazimin 1:1 të martën në Ligën e Kampionëve.

Dries Mertens shënoi për epërsinë e Napolit, por Antoine Griezmann me një gol në pjesën e dytë i siguroi Barcelonës një barazim të vlefshëm në takimin e parë të 1/8 së finales në San Paolo, para ndeshjes së kthimit në Camp Nou pas tri javësh.

Baca hasi në vështirësi të krijojë raste shënimi dhe mesfushori kroat shpjegon pse.

“Ne e dinim se do të ishte një ndeshje e vështirë. Napoli e mbylli ndeshjen. Ne bëmë një gabim dhe ata shënuan”, tha Rakitic.

“Është e vështirë të sulmosh kundër një ekipi që mbrohet me 11 persona. Duhet të kemi shumë vetëbesim dhe të përgatitemi mirë për ndeshjen e kthimit. Jam i bindur se do ta bëjmë një paraqitje madhështore në Barcelonë”, shtoi ai.

Ndeshje a kthimit do të zhvillohet më 18 mars në Camp Nou.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat