Buzëqesh Reali para "El Clasicos" - Bota Sot
Buzëqesh Reali para "El Clasicos"

Futboll

Buzëqesh Reali para "El Clasicos"

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 18:28
Buzëqesh Reali para "El Clasicos"

Gerard Pique është dëmtuar në ndeshjen që Barcelona mbrëmë barazoi 1-1 ndaj Napolit në fazën e 1/16-ave në Champions League.

Mbrojtësi spanjoll u është nënshtruar testeve mjekësore, të cilat i kanë dhënë shpresë por ende është në dilemë aktivizimi i 33-vjeçarit në derbin e madh të fundjavës ndaj Real Madridit.

Megjithatë, gjendja fizike e lojtarit do të testohet në stërvitjet e radhës dhe Barcelona rrezikon mungesën e një prej lojtarëve kryesorë të skuadrës në "El Clasico".

Sergi Roberto e Jordi Alba janë dy mungesat e konfirmuara te Barcelona për ndeshjen ndoshta më të rëndësishme të sezonit. Buzëqesh Reali para "El Clasicos".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat