Interi dhe Unitedi fitojnë dhe kualifikohen n’fazën tjetër të Europa League

Më: 27 shkurt 2020 Në ora: 23:08
Interi

Unitedi dhe Interi kanë fituar dhe janë kualifikuar në fazën tjetër të Europa League. Interi e ka mposhtur 2-1 në shtëpi Ludogoretsin, në anën tjetër United e mundi 5-0 Club Bruggen në “Old Trafford”.

Interi i Antonio Contes siguron biletën për fazën tjetër të Europa League.

Zi Kaltrit kanë triumfuar 2-1 edhe në ndeshjen e kthimit kundër Ludogoretsm në “Giuseppe Meazza”, sfidë që u zhvillohet pa prani të tifozëve për shkak të frikës nga koronavirusi.

Kështu, Interi siguroi kualifikimin pas triumfit të përgjithshëm 4-1.

Në sfidën e dytë, për Interin shënuan Lukaku dhe Christian Biraghi, ndërsa për mysafirët shënoi Oliveira-Souza.

Biletën për fazën tjetër e ka prerë edhe

Man Unitedi, që e ka shkatërruar Club Bruggen në “Old Trafford”, duke e mposhtur 5-0.

Fernandes shënoi golin e parë në minutën e 27, para se Odion Ighalo të realizojë golin e parë me fanellën e Unitedit në minutën e 34’, dhe të dytin për Unitedin.

Për 3-0 shënoi McTominay në minutën e 41’, kurse për rezultatin përfundimtar 5-0 i shënoi dy gola Fred, në minutat 82’ dhe 93’.