Shqiptari që po lufton në Australi... - Bota Sot
Shqiptari që po lufton në Australi...

Futboll

Shqiptari që po lufton në Australi...

Nga: Kemajl Goca Më: 15 mars 2020 Në ora: 11:43
Shqiptari që po lufton në Australi...

Ish sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Besart Berisha, është në formë të lartë dhe po lufton që të marr edhe kreun e shënuesve në Australi.

Ai po tregon lojëra të mira dhe si fryt i kësaj edhe është i dyti në listën e shënuesve. 

Në krye të listës së shënuesve është Le Fondre i Sydneyt me 16 gola, pasojnë Berisha dhe Maclaren (Melbourne City) me nga 15 gola.

Berisha është pjesë e skuadrës së Western United e cila aktualisht renditet në vend të gjashtë me 27 pikë pas 20 ndeshje të zhvilluara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat