Zbulohet ideja e çmendur e FIFA-s - Bota Sot
Zbulohet ideja e çmendur e FIFA-s

Futboll

Zbulohet ideja e çmendur e FIFA-s

Më: 25 mars 2020 Në ora: 13:19
Zbulohet ideja e çmendur e FIFA-s

Zbulohet ideja e çmendur e FIFA-s .

Klubet e të gjithë botës do të pësojnë humbje të llahtarshme për shkak të ndërprerjes së kampionateve dhe kjo kërcënon jo vetëm mbijetesën e klubeve të vogla, por edhe marrëveshjet e rëndësishme mes skuadrave.

Në lidhje me këtë gjë, Telegraph shkruan se FIFA po mendon që të zgjerojë merkaton e ardhshme të verës: një seksion i stërzgjatur, që do të niste në korrik dhe do të mbyllej në janar, pra plot shtatë muaj. Propozimi ka pasur disa pranime, por edhe kundërshtime. Mbetet për t’u parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat