Cilët janë këta lojtarë të Flamurtarit një vit para se të kërcas lufta në Kosovë? - Bota Sot
Cilët janë këta lojtarë të Flamurtarit një vit para se të kërcas lufta në Kosovë?

Futboll

Cilët janë këta lojtarë të Flamurtarit një vit para se të kërcas lufta në Kosovë?

Nga: Kemajl Goca Më: 25 mars 2020 Në ora: 14:31
Në këmbë Agim Hasani, Naser Prapashtica, Naim Beka, Avni Shala, Besart Cecelia, Ali Ajeti. Ulur Gentin Agushi, Driton Syla, Enver Prapashtica, Adem Syla. Llukman Ymeri.

Historia është interesante e futbollit të Kosovës. Një fotografi që ka paraqitur ish portieri Naser Prapashtica, shihet 11-shi i skuadrës së Flamurtarit të Prishtinës, në kohërat më të vështira!

Një fotografi sa një mijë fjalë dhe në çfarë fushe e kushte të atyre rrethanave dhe të përndjekur vazhdimisht nga regjimi serb. 

“Kujtimet-FC Flamurtari 1997.

Para 23 viteve.  Në këmbë Agim Hasani, Naser Prapashtica, Naim Beka, Avni Shala, Besart Cecelia, Ali Ajeti.
Ulur Gentin Agushi, Driton Syla, Enver Prapashtica, Adem Syla. Llukman Ymeri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat