FIFA mendon të revolucionarizojë futbollin - Bota Sot
FIFA mendon të revolucionarizojë futbollin

Futboll

FIFA mendon të revolucionarizojë futbollin

Më: 25 mars 2020 Në ora: 15:21
FIFA mendon të revolucionarizojë futbollin

FIFA mendon të revolucionarizojë futbollin.

Një vendim i detyruar në fakt, për shkak të krizës që pritet të përfshijë klubet e futbollit. Në rrezik janë ato të voglat, që i kanë të pakta burimet financiare dhe po mendohet për një zgjidhje.

Skenari është i tillë, që do të lejojë merkaton për shtatë muaj. Nga korriku e deri në janar klubet mund të bëjnë transferime, duke u dhënë mundësinë klubeve të vogla që të shesin lojtarë. Sigurisht do të humbin në aspektin sportiv, por duhen para.

E gjitha është në kuadrin e një hipoteze për momentin. Në një futboll të tillë do të shikonim shumë lëvizje në mes të kampionatit, që mund të duket e çuditshme. Për një moment krize si ky, mund të jetë një mënyrë e mirë dhe që mund të rezultojë efikase.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat