Gjendje aspak e mirë - Bota Sot
Gjendje aspak e mirë

Futboll

Gjendje aspak e mirë

Më: 25 mars 2020 Në ora: 16:05
Gjendje aspak e mirë

Gjendje aspak e mirë.

Teksa futbolli ka gati dy javë që ka ndaluar, tek skuadra e Turbinës janë larguar dy futbollistët e huaj. Bëhet fjalë për amerikanin mbrojtësin Matt Mc Namara dhe sulmuesin brazilian Gabriel Molter.

Amerikani Namara është tërhequr nga ambasada e SHBA, që ka mbrojtur në një farë mënyre qytetarin e tyre nga frika e Koronavirusit. Ndërsa braziliani Gabriel është larguar, pasi ka babain sëmurë dhe mundë të rikthehet përsëri sipas drejtuesve të Turbinës.

I vetmi i huaj që ka ngelur tek Turbina është braziliani tjetër Wanderson Santiago, i cili është i trembur nga Koronavirusi dhe po tregohet i kujdesshëm dhe po qëndron në shtëpi. Bashkia e Cërrikut ka sjellë disa ndihma ushqimore tek banesa në Cërrik ku qëndron dhe braziliani i ekipit të Turbinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat