Pele nuk del dot, merr lajmin shokues - Bota Sot
Pele nuk del dot, merr lajmin shokues

Futboll

Pele nuk del dot, merr lajmin shokues

Më: 26 mars 2020 Në ora: 13:35
Pele nuk del dot, merr lajmin shokues

Pele nuk del dot, merr lajmin shokues.

Vëllai i vogël i Pele (dy vjet më i ri), Zoca, vdiq në një spital të Santosit, ku u shtrua në spital për shkak të kancerit të prostatës.

Zoca e provoi veten në futboll, duke arritur deri në skuadrën e parë të Santos, ku luajti në vitet 1961 dhe 1962, duke regjistruar 15 ndeshje dhe 4 gola. Pastaj, e la futbollin dhe preferoi t'i përkushtohej biznesit familjar. 

Pele, sipas gazetës “Folha de Sao Paulo”, nuk e di nëse do të jetë në gjendje të jetë i pranishëm në varrosjen e vëllait të tij, me të cilin ishte shumë i lidhur, për shkak të shëndetit të tij të përkeqësuar dhe futjes në karantinë prej “Coronavirus”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat