Plani i ri i UEFA-së - Bota Sot
Plani i ri i UEFA-së

Futboll

Plani i ri i UEFA-së

Më: 26 mars 2020 Në ora: 13:37
Plani i ri i UEFA-së për Ligën e Kampionëve

Duket se do të këtë një plan të ri për Ligën e Kampionëve dhe Europa Ligën nga ana e UEFA-së.

Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen normalisht me dy takime, vajtje – ardhje.

Këto takime pritet të luhen sapo të kalojë panemdia e Covid 19.

Ndërkohë ekipet që kalojnë në fazën gjysmëfinale pritet ta luajnë vetëm një ndeshje në Stamboll, aty ku edhe do të luhet finalja e madhe.

UEFA pritet ta marrë këtë vendim në mbledhjen e ardhshme që do të zhvillohet përmes video konferencës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat